• مشکلات دریافت تلویزیون دیجیتال زمینی (DVB-T2). تلویزیون دیجیتال. استانداردهای تلویزیون DVB-T2، DVB-S2 و DVB-C

در اکثر آپارتمان ها و حتی خانه های شخصی در هر شهر کوچک، کیفیت پذیرش با مشکل مواجه است سیگنال تلویزیونیاکنون تقریباً هیچ وجود ندارد، زیرا تلویزیون کابلی تقریباً در همه جا وجود دارد. در اکثر ساختمان های چند آپارتمانی در شهرهایی با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، ممکن است چندین اپراتور تلویزیون کابلی وجود داشته باشد که به ساکنان انتخاب بسیار خوبی می دهد.

اما با دور شدن از مرکز شهر، در دسترس بودن تلویزیون کابلی باکیفیت به تدریج "کاهش می یابد". و خارج از شهر، به عنوان یک قاعده، تلویزیون کابلیکاملا گم شده

بنابراین، ساکنان تابستانی در بیشتر موارد به تماشای چندین کانال راضی هستند. تلویزیون روی آنتن، که می توان در آن گرفتار شد. و کیفیت تصویر اغلب چیزهای زیادی برای دلخواه باقی می گذارد. به خصوص اگر کلبه تابستانی دور از ایستگاه تلویزیونی تابشی زمینی واقع شده باشد، در صفحه تلویزیون می توانید ببینید تداخل زیاداز «برف» تا «راه راه» و تصویر سیاه و سفیدبه جای عکس رنگی

در بیشتر مناطق روسیه، تلویزیون زمینی هنوز در داخل مخابره می شود فرمت آنالوگ. این روش انتقال سیگنال یک اشکال مهم دارد: نسبت سیگنال به نویز با فاصله از امیتر به شدت کاهش می یابد.

نویز (تداخل) با فاصله از مرکز تلویزیون بیشتر و بیشتر بر سیگنال اصلی غالب می شود. این فقط در ظاهر "برف" روی صفحه نمایش ظاهر می شود. اگر کلبه یا روستا بسیار دور از ایستگاه فرستنده باشد، در نهایت نویز سیگنال را به طور کامل قطع می کند و تماشای کانال تلویزیونی به هیچ وجه غیرممکن می شود.

اکنون کشور در حال معرفی انتقال سیگنال تلویزیونی در قالب دیجیتال است و به مرور زمان برنامه ریزی شده است که انتقال آن به طور کامل متوقف شود. برنامه های تلویزیونیدر فرمت آنالوگ

مزایای تلویزیون دیجیتال نسبت به تلویزیون آنالوگ چیست؟

انتقال سیگنال "کدگذاری شده در دیجیتال" در مقایسه با انتقال مستقیم در فرمت آنالوگ می دهد چندین مزیت:

• بهبود ایمنی نویز مسیرهای انتقال و ضبط سیگنال های تلویزیونی.
    • کاهش قدرت فرستنده ها
    • افزایش چشمگیر تعداد برنامه های تلویزیونی که در همان محدوده فرکانسی پخش می شوند.
    • بهبود کیفیت تصویر و صدا در گیرنده های تلویزیون.
    • ایجاد سیستم های تلویزیونی با استانداردهای جدید تجزیه تصویر (تلویزیون با وضوح بالا).
    • ایجاد سیستم های تلویزیونی تعاملی، هنگام استفاده از آنها، بیننده این فرصت را پیدا می کند که بر برنامه ارسال شده تأثیر بگذارد (به عنوان مثال، ویدیوی درخواستی).
    • عملکرد "شروع انتقال".
    • آرشیو برنامه های تلویزیون و ضبط برنامه های تلویزیون.
    • انتقال اطلاعات اضافی مختلف در سیگنال تلویزیون.
    • انتخاب زبان (بیش از دو مورد معمول) و زیرنویس.
    • افزونه عملکردتجهیزات استودیویی
    • امکان افزودن به مالتی پلکس های رادیویی

اما برخی نیز وجود دارد نقص ها:

• محو شدن و پراکندگی تصویر به "مربع" با سطح ناکافی سیگنال دریافتی ، داده ها یا با کیفیت 100٪ دریافت می شوند یا بازیابی می شوند یا با عدم امکان بازیابی ضعیف دریافت می شوند.
    • تقریباً محو شدن سیگنال در طوفان تندری.
    • حتی فرستنده ای با توان 10 کیلووات و ارتفاع آنتن فرستنده 350 متر دریافتی مطمئن را در فاصله 50 کیلومتری فراهم می کند و در نتیجه نیاز به تعداد بیشتری از مراکز فرستنده نسبت به تلویزیون آنالوگ (تکرار بیشتر). محل آنتن های فرستنده).

از آنجایی که ما اساساً فقط از دیدگاه یک کاربر معمولی بحث می کنیم کیفیت تصویر، پس می توانیم تنها یک ویژگی اصلی تلویزیون دیجیتال زمینی را در مقابل آنالوگ قدیمی جدا کنیم:

تلویزیون دیجیتال در برابر تداخل بسیار مقاوم است. برای انجام این کار، سیگنال با مقداری افزونگی کدگذاری می شود. تیونر دیجیتالحتی در صورت وجود تداخل زیاد، تصویری ایده آل ایجاد می کند. و او این کار را تا زمانی انجام می دهد که نسبت سیگنال به نویز به حداقل برسد، زمانی که سیگنال کاملاً در آستانه توانایی های تجهیزات قرار گیرد.

یعنی در پخش آنالوگ با افت سطح سیگنال، تصویر را بدتر و بدتر خواهید دید. که در پخش دیجیتالشما متوجه افت سیگنال نخواهید شد تا زمانی که تیونر دیگر قادر به بازیابی قطعات از دست رفته تصویر نباشد و "به مربع تقسیم شود" و سپس کاملاً ناپدید شود.

انواع تلویزیون دیجیتال

با توجه به کانال انتقال، تلویزیون دیجیتال را می توان به چهار نوع تقسیم کرد:

• کابل (DVB-C)
    • زمینی (DVB-T2)
    • ماهواره (DVB-S)
    • تلویزیون اینترنتی (IP TV)

ما تلویزیون کابلی و تلویزیون IP را در کشور به دلیل کمیاب بودن آنها در نظر نخواهیم گرفت. اما پخش تلویزیون دیجیتال ماهواره ای و زمینی در کشور موضوعیت دارد.

علاوه بر این، DTV ماهواره ای برای مدت طولانی توسط مصرف کنندگان استفاده می شود و در مناطق به خصوص دورافتاده به هیچ وجه جایگزینی برای آن وجود ندارد. ما آن را در مقاله جداگانه خود در نظر خواهیم گرفت.

اما DTV زمینی نسبتاً اخیراً شروع به ورود به زندگی باغبان و ساکنان تابستانی کرد. بیایید امروز با جزئیات بیشتری در مورد آن صحبت کنیم.

تلویزیون دیجیتال زمینی در کشور

شبکه پخش تلویزیون دیجیتال زمینی در فدراسیون روسیه هنوز در حال ساخت است تا کنون بیشتر در نزدیکی شهرهای بزرگ موجود است. اما در حال حاضر بخش قابل توجهی از مناطق حومه شهر را پوشش می دهد. بنابراین، موضوع اتصال در چند وقت اخیر بسیار مطرح شده است.

چگونه به DTV زمینی وصل شویم؟

اگر می خواهید اتصال را امتحان کنید تلویزیون دیجیتالدر کشور، ابتدا باید تعیین کنید آیا سایت شما در محدوده پوشش یکی از آنتن های فرستنده DTV قرار می گیرد؟. مکان سایت تعیین می کند که گیرنده تلویزیون شما چگونه سیگنال دیجیتال را دریافت می کند.

اکثر راه قابل اعتمادبرای فهمیدن این موضوع مصاحبه با همسایگان در کلبه تابستانی است، شاید یکی از آنها در حال تماشای کانال های تلویزیونی در به صورت دیجیتال. سپس می توانید کاملاً مطمئن باشید که "سیگنال به شما می رسد".

اگر کسی در آن منطقه هنوز نام تلویزیون دیجیتال را نشنیده است، باید سعی کنید دریابید که آیا سایت شما در محدوده قرار دارد یا خیر. شعاع پخش ایستگاه DTV تابشی محلی.

پوشش

شعاع پخش یک ایستگاه DTV معمولاً بین 20 تا 50 کیلومتر است که بستگی به زمین و تراکم ساختمان دارد. به طور متوسط ​​حدود 30 کیلومتر است منطقه پذیرایی مطمئن .

هر منطقه سازمان محلی خود را دارد - اپراتور DTV روی هوا، که وظیفه ساخت و نگهداری شبکه را بر عهده دارد. در وب سایت آنها معمولاً می توانید مکان ایستگاه های پخش و حتی نقشه های پوشش را مشاهده کنید. یا می توانید به صورت تلفنی یا مکتوب از آنها اطلاعات بگیرید.

شبکه DTV در فدراسیون روسیه توسط شبکه پخش تلویزیونی و رادیویی روسیه فدرال واحد دولتی ساخته می شود.

هر منطقه دارای یک بخش از این سازمان است.

می توانید با شماره تلفن های منطقه خود از صفحه تماس بگیرید و همه چیز را بدانید.

اگر خوش شانس هستید و متوجه شدید که خانه شما در منطقه پخش "اعداد" قرار دارد، وقت آن است که تصمیم بگیرید تجهیزات لازم برای دریافت DTV

تجهیزات

بنابراین، شما در حال حاضر یک تلویزیون در کشور دارید، یک طرح در منطقه پخش DTV. اقدام به نصب تلویزیون دیجیتال در کشور می کنیم. چه چیز دیگری برای دریافت سیگنال لازم است؟ حداقل به آنتن نیاز دارید.

آنتن برای دریافت تلویزیون دیجیتال

آنتن جهانی MV / UHF برای دریافت تلویزیون دیجیتال

اگر یک برج تلویزیون دیجیتال در نزدیکی شما باشد، کافی است و آنتن داخلی. حتی بیشتر می گویم، من شخصاً با اطمینان سیگنال DTV را در شهر اوفا روی یک قطعه سیم به طول یک متر گرفتم.

اگر همه چیز با سطح سیگنال آنقدر عالی نیست، برای دریافت کانال های دیجیتال باید یک آنتن در کشور نصب کنید. اکنون اکثر آنتن های موجود در بازار برای این کار مناسب هستند، زیرا از دریافت سیگنال در محدوده دسی متر (UHF / UHF) پشتیبانی می کنند.

به عنوان مثال، می توانید آنتن "GAL"، "Locus"، "Zenith"، "Meridian"، "Ether" و غیره را قرار دهید. من آنتن خود را در Auchan به قیمت 1000 روبل خریدم.

اگر مکان دقیق برج DTV را می دانید، همه چیز ساده است: آنتن را هدایت کنیدروی او و همه چیز معمولاً این برای گرفتن سیگنال و تماشای تلویزیون دیجیتال بدون هیچ مشکلی کافی است.

اگر جهت دقیق مشخص نیست، پس باید به تدریج آنتن را بچرخانیدتا زمانی که بهترین موقعیت را پیدا کنید. اکثریت ست تاپ باکس های دیجیتالدارند سطح سیگنال و نشانگر کیفیتکه بر روی صفحه تلویزیون نمایش داده می شود و توسط آن می توانید بهترین موقعیت آنتن را پیدا کنید. آنها معمولاً این کار را با هم انجام می دهند: یک نفر آنتن را می چرخاند، نفر دوم سطح سیگنال را نظارت می کند.

هنگامی که حداکثر سطح سیگنال ممکن را پیدا کردید و آنتن در جهت درست نصب شد، باید کانال ها را در جعبه تنظیم جستجو کنید.

راه اندازی تلویزیون دیجیتال در کشور

ساده ترین راه این است که مورد "جستجوی خودکار کانال ها" را در منوی ست تاپ باکس پیدا کنید و سپس ست تاپ باکس همه کارها را انجام می دهد: همه کانال های دیجیتال موجود را پیدا کرده و آنها را به ترتیب شماره گذاری می کند.

لیست کانال های تلویزیون دیجیتال زمینی

حالا قسمت سرگرم کننده: تلویزیون دیجیتال چه کانال هایی را رایگان نشان می دهد?

از آنجایی که خانه من در حومه اوفا است و من از تجربه خودم می نویسم، به این معنی است که تلویزیون دیجیتال زمینی را در اوفا در نظر دارم. اما تا جایی که من متوجه شدم لیست کانال ها در سراسر روسیهبا استثنائات نادر یکسان خواهد بود، بنابراین اطلاعات برای همه مفید خواهد بود، و نه فقط ساکنان باشقورتستان.

در خانه ما، TsTV نمایش می دهد 20 کانال: 10 در هر مالتی پلکس.

لیست کانال های تلویزیون دیجیتال

اینجا لیست کاملکانال ها در اوفا:

1 "کانال اول"
    2 "روسیه 1"
    3 "مچ تی وی"
    4 "NTV"
    5 "کانال پترزبورگ-5"
    6 "روسیه ک"
    7 "روسیه 24"
    8 "چرخ فلک"
    9 "تلویزیون عمومی روسیه"
    10 "مرکز تلویزیون - مسکو"
    11 REN TV
    12 "ذخیره"
    13 "اولین سرگرمی STS"
    14 "خانه"
    15 "TV-3"
    16 جمعه
    17 "ستاره"
    18 "جهان"
    19 "TNT"
    20 "Muz TV"

امیدوارم به شما کمک کرده باشم که تمام تفاوت های ظریف تلویزیون دیجیتال را درک کنید. اگر سوالی دارید بنویسید حتما سعی می کنم کمکتان کنم.

7.12.2015, 10:58

با درود.

باید در دمای اتاق بدون مشکل مصرف شود.

چیزی باید، فقط در کلمات AleX53- "سطح 0-30" ... معلوم است که سیگنال ضعیفوجود دارد (یا بازتاب) + شاید مقداری ویژگی محلیو از 1 کیلو وات یک زیلچ به آنجا پرواز می کند ...
    AleX53،آنتن ها چیست؟ یه جورایی دلم برای این لحظه تنگ شده بود.

7.12.2015, 14:59

AleX53 چه نوع آنتن هایی؟ یه جورایی دلم برای این لحظه تنگ شده بود.

دو تا به این صورت، در ارتفاع 6-7 متری، روبروی یک ساختمان یک طبقه:

و چرا اینقدر نزدیک به آنتن های خیابانی؟ باید در دمای اتاق بدون مشکل مصرف شود.

7.12.2015, 16:10

فقط قبلش هیچ مشکلی وجود نداشت، حتی در مرحله آزمایش، فکر نمی کنم از آنتن ها باشد

بعد من تعجب می کنم که قضیه چیست، معلوم می شود یک خط دید مستقیم است.
    با این حال، من مخاطبین را بررسی می کنم. آنتن شما شبیه نوعی لوگوست (ارتعاش کننده روی مهره؟). حداقل 4-5 ردیف اول پین های کوتاه را بردارید، جدا کنید، تمیز کنید. کنتاکت های اتصال کابل را بررسی کنید، به یاد ندارم که گلبرگ های لحیم کاری وجود دارد یا خیر، به طور کلی، اگر لحیم شده است، چک کنید و دوباره لحیم کنید. کابل را برای آسیب دیدگی بررسی کنید. او حتی در این عکس هم خسته به نظر می رسد. این که کابل مشکی است بد نیست. اگر قدیمی باشد بد است به این معنا که مدت زیادی از آن استفاده شده باشد. ممکن است آب "نوشیده" یا به طور تصادفی نیشگون بگیرد و غیره. مخاطبین در دوشاخه را بررسی کنید.

7.12.2015, 16:23

7.12.2015, 17:30

فقط قبلش هیچ مشکلی وجود نداشت، حتی در مرحله آزمایش، فکر نمی کنم از آنتن ها باشد

و با این حال، یک آنتن داخلی را امتحان کنید. چنین LPA مانند شما در چنین شرایطی بسیار زیاد خواهد بود. سیگنال های زیادی نیز خوب نیستند، اغلب مشکلات دریافت دقیقاً به این دلیل است. فقط الان هیچ کس دیگری شکایت نمی کند و تجهیزات طبق معمول کار می کنند، همه چیز مرتب است. و این بدان معنی است که آن را در پایان دریافت می کند. همچنین می توانید پیشوند دیگری را امتحان کنید، پیدا کنید چه مشکلی دارد. مالتی پلکس دوم، به هر حال، تنها یک روز قبل از راه اندازی رسمی آزمایش شد، زیرا برخلاف اولی تجاری است. اولی هنوز در حالت تست است، اگر چنین باشد.

آخر هفته در Krestsy بود. به پدر و مادرم شماره دادم. رقصیدن با آنتن با تلاش برای گرفتن سیگنال در کانال 51 ناموفق بود (سیگنال گاهی اوقات به سختی از آن عبور می کرد). اما در 30 از Proletarka، سیگنال در سطح 70٪ پیدا شد. من تعجب می کنم که چرا آنها یک برج در جزیره مرطوب ساخته اند؟ برای چه کسی؟ برای ساکنان روستای موری اوستروف با جمعیت 200 خانه. با دوستان صحبت کردم از کانال 30 هم نگاه می کنند.

در واقع، در جزیره مرطوب تنها یک فرستنده 250 وات و یک آنتن در یک برج کم وجود دارد، آن منطقه پوشش کوچکی دارد. آنها این کار را انجام دادند تا جایی وجود نداشته باشد که تحت پوشش پخش قرار نگیرد، به این معنی که در جایی جاهایی وجود دارد که Proletarka به آنجا نمی رسد و جزیره مرطوب در آنجا دریافت می شود. تمام محاسبات به صورت ریاضی و با در نظر گرفتن زمین انجام شد.

7.12.2015, 17:36

pssergey، واقعیت این است که آنتن ها 2 تا یکسان هستند ، یکی به تلویزیون هوشمند می رود ، دومی به 2 ست تاپ باکس از طریق یک اسپلیتر ، مطمئنم در مخاطبین / سیم ها ، زیرا آنالوگ تقریباً عالی نشان می دهد (برای آنالوگ و باز هم می گویم مشکل از یک ماه قبل در همه دستگاه ها شروع شد. چیز دیگری است، من از دوستانم برای آنتن داخلی می خواهم، با آن امتحان خواهم کرد.

چنین LPA مانند شما در چنین شرایطی بسیار زیاد خواهد بود. سیگنال های زیادی نیز خوب نیستند، اغلب مشکلات دریافت دقیقاً به این دلیل است.

شاید قبلاً نوشته اید، چگونه امتحان کنید - لغو اشتراک

7.12.2015, 19:09

فقط طبق AleX53 - "سطح 0-30" ... معلوم می شود که یک سیگنال ضعیف در آنجا (یا انعکاس) وجود دارد + شاید یک ویژگی محلی و از 1 کیلو وات یک زیلچ به آنجا پرواز می کند ...

زیرا آنالوگ تقریباً کامل نشان می دهد (برای آنالوگ)

7.12.2015, 20:21

از آنجایی که آنالوگ نشان می دهد، و فرستنده ها در آنجا عمدتاً 100 وات هستند، پس ارقام 1 کیلو وات باید به طور کامل دریافت شوند، با توجه به بسیار بیشتر قدرت بالا، ارتفاع آنتن فرستنده و این واقعیت که تلویزیون دیجیتال DVB-T2 دارای ایمنی عالی در برابر نویز است.

من هم ضرر می کنم، کنسول ها را می نویسم، آنها همان BBK هستند، اما در کل سامسونگ یک نمایش اسلاید است. به نام دوست، 300 متری من زندگی می کند، همچنین یک آنتن در خیابان، همان پیشوند، همان مشکل، شاید مکان واقعا نفرین شده است))

7.12.2015, 20:23

از آنجایی که آنالوگ نشان می دهد، و فرستنده ها در آنجا عمدتاً 100 وات هستند، پس ارقام 1 کیلو وات باید کاملاً دریافت شوند.

فقط در ابتدا فقط در مورد تعداد بود. خبری از آنالوگ نبود. باز هم با حرف ها مشکل از حدود یک ماه پیش شروع شد.
    حالا من یک سوال دارم - کار کرد، کار کرد، و ناگهان سیگنال زیادی آمد؟ بیشتر جالب تر - در سه دستگاه های مختلف

کسی مجاز به "اتصال" و "ادغام" شکل نیست.

7.12.2015, 20:25

5GDSH4، حالا رفت بیرون، آنتن ها از باد کمی تکان می خورد - شاید به خاطر این؟ روزهای آخر باد شدیدی می وزد، شاید تمام موضوع همین باشد

7.12.2015, 22:16

5GDSH4، حالا او رفت بیرون، آنتن ها کمی از باد نوسان می کنند - شاید به خاطر این باشد؟ روزهای آخر باد شدیدی می وزد، شاید تمام موضوع همین باشد

آنتن به باد اهمیتی نمی دهد، نمی تواند امواج رادیویی را منفجر کند)) می توانید با جزئیات بیشتری به ما بگویید چنین معجزاتی در کدام منطقه مشاهده می شود؟ می توانید از دستگاه برای اندازه گیری سطح سیگنال در منطقه خود استفاده کنید تا به طور عینی در مورد دریافت صحبت کنید.

8.12.2015, 20:06

5GDSH4، تا الان یک قاب ابتدایی مونتاژ کردم http://www.vseprosto.net/2014/12/prostaya-...-svoimi-rukami/ سطح روی 70 نگه داشته شده پس حق با شما بود بالاخره آنتن خیابان "خیلی زیاد" است، بسیار متشکرم!

با درود.
    پایان موفقیت آمیز شما را تبریک می گویم.
    اما سوال همچنان برای من جالب است. با توجه به عکس بالا، سطح سیگنال (شدت) به آنتن خیابان
    9٪ ("طوطی"). روی آنتن داخلی 70٪ ("طوطی"). در واقع، قوی آنتن فضای بازسطح سیگنال پایین تری می دهد، عکس بالا. چگونه آن را درک کنیم؟ آن ها اگر آنتن خیابان 100% بدهد و در عین حال تصویر باگ باشد واضح تر خواهد بود.

8.12.2015, 20:19

pssergey

8.12.2015, 22:04

pssergey، من هم در مورد آن فکر کردم ، نه خاص ، اما شاید خود پیشوند "بیش از حد" را به این ترتیب پردازش می کند و روی صفحه نمایشگر نشان می دهد ، اینطوری بود 0-9 ، 0-15 و غیره. . متأسفانه ، من نحوه دیدن سطح را در تلویزیون پیدا نکردم ، فقط در منو نیست ، جالب است آنچه به نظر می رسد

اما با این وجود، در صورت نیاز به پیچاندن آنتن، هنگام تنظیم راحت است. شما نصب کنید حالت دستیکانال مورد نظر را جستجو کنید اگر نشانگر 0٪ باشد، شروع به چرخاندن آنتن می کنید. آنتن را چرخاند - منجمد شد، 2-3 ثانیه صبر کنید، اگر نشانگر مرده است - 0٪، کمی بیشتر بچرخانید، دوباره 2 - 3 ثانیه صبر کنید ... سپس بام - "کیفیت -100". اکنون می توانید "جستجو" را روی کنترل از راه دور فشار دهید ...

و پیشوند، بله، فیک می‌داند که در آنجا چه برنامه‌ریزی کرده‌اند... حالا اینطور است - tyap-blunder، op-la! - گجت! خرید امتحان کنید!
    خوب، در اینجا حداقل 1.5-2 tr. و مردم آنجا ولگرد می خرند، ده ها هزار نفر بیرون پرتاب می شوند، اما به نوعی کار می کند ... و یک انجیر می کوبند - "تازه" ... با مشکلات قدیمی ...

8.12.2015, 22:23

من می توانم آن را در سامسونگ ببینم، اما فقط هنگام تنظیم کانال ها، این پنجره می افتد و فقط "کیفیت" نشان داده می شود.

همچنین سامسونگ و همچنین فقط "کیفیت" یافت شد)
    به یکی از دوستانش زنگ زد که همین مشکل را داشت، سبیل پدربزرگ پیری را در اتاق زیر شیروانی کنده بود V همچنین می‌گوید الان همه چیز خوب است

8.12.2015, 23:25

در واقع - یک آنتن قوی در فضای باز سطح سیگنال پایین تری می دهد، عکس بالاتر است. چگونه آن را درک کنیم؟ آن ها اگر آنتن خیابان 100% بدهد و در عین حال تصویر باگ باشد واضح تر خواهد بود. mega_shock.gif

آنتن فضای باز به خودی خود سیگنال بیشتری نسبت به فضای داخلی می دهد. اگر سطح سیگنال بیش از حد بالا باشد، مرحله ورودی جعبه تنظیم بیش از حد بارگذاری می شود، بنابراین نشانگر روی جعبه تنظیم "پرش" می کند. یک مثال شنوایی انسان است، اگر خیلی آرام و با صدای بلند صحبت کنید، چیزی نمی شنوید. و اگر از طریق مگافون فریاد بزنید، هیچ چیز خوبی نیز از آن حاصل نمی شود. به همین ترتیب، سطح باید نسبتاً بالا باشد. برای DVB-T2 در منطقه 40-70 دسی بل، حیف است که ست تاپ باکس ها و تلویزیون ها، به استثنای موارد نادر، نمی توانند آن را با دسی بل نشان دهند. شاخص دوم، به اصطلاح "کیفیت"، به احتمال زیاد دارای ویژگی مانند MER - نسبت خطای مدولاسیون است، و اولاً به تنظیم بسیار دقیق فرستنده بستگی دارد (ما مطابق با GOST، MER> 35 دسی بل است).

9.12.2015, 15:38

در والدای بسته 2 چند روزی است که ادامه دارد. دائمی هست یا غیر فعال میشه؟

9.12.2015, 16:44

کار خواهد کرد، حدود دو هفته پیش به طور رسمی در آنجا راه اندازی شد.

31.12.2015, 13:52

آیا کس دیگری باگی مالتی پلکس دوم دارد؟

باگ است، تا سال نو همه چیز خوب نشان داده شد. حالا عکس یخ می زند و بس...

اونایی که خوب نشون نمیدن به آنتن گیرنده تون نگاه کنن. در سمت انتقال، هیچ چیز قبلاً تغییر نکرده است برای مدت طولانیهمه چیز به طور پایدار کار می کند

17.1.2016, 16:35

30.1.2016, 10:14

من تأیید می کنم که مالتی پلکس 2 بعد از سال جدید بدتر نشان می دهد ، سیگنال از بین می رود ، قبل از NG هیچ مشکلی وجود نداشت.

من یک ستاپ باکس DVB-T2 خریدم. سعی کردم ببینمش ولی کانال جمعه لکنت داره =\. علاوه بر این، سطح سیگنال در همان سطح است و کیفیت از 100٪ به 0٪ می پرد.

یک داستان آشنا، در ابتدا در مالتی پلکس 2 بود، فقط سطح من پرید. فقط باید آنتن را بچرخانید، سعی کنید در اتاق حرکت کنید. در حالت ایده آل، باید در نزدیکی پنجره روی طاقچه و روی نوعی پایه (مثلاً یک جعبه یا یک پشته کتاب) قرار گیرد تا آنتن به قاب پنجره نگاه نکند، بلکه به پنجره نگاه کند. و سپس بچرخانید و بچرخانید تا نشانگر "کیفیت" کم و بیش پایدار شود. و شما خوشحال خواهید شد ;)

یک داستان آشنا، در ابتدا در مالتی پلکس 2 بود، فقط سطح من پرید. فقط باید آنتن را بچرخانید، سعی کنید در اتاق حرکت کنید. در حالت ایده آل، باید در نزدیکی پنجره روی طاقچه و روی نوعی پایه (مثلاً یک جعبه یا یک پشته کتاب) قرار گیرد تا آنتن به قاب پنجره نگاه نکند، بلکه به پنجره نگاه کند. و سپس بچرخانید و بچرخانید تا نشانگر "کیفیت" کم و بیش پایدار شود. و شما خوشحال خواهید شد ;)

دقیقا!
    من آن را روی طاقچه با زاویه 45 درجه دارم. به سطح زمین. قوی ترین سیگنال در این مورد.

اخیراً چند کانال از بین رفت، مجبور شدم آن را روی جعبه کفش بگذارم.

28.2.2016, 17:40

کمونیسم

29.2.2016, 16:00

29.2.2016, 16:23

من به دنبال کسی هستم که کابل های تلویزیون را بفهمد. در مجموع به 14 تا 20 کانال نیاز دارید، اما نمی‌خواهید پول بپردازید و قرارداد ببندید (حداقل نه با کسی). یک PM یا اینجا بفرستید

خرید اسپلیتر و اتصال مشکلی نیست ... فقط اپراتورهای کابلی اتصال را می بینند و روز بعد نشان می دهند)

کلاهبردار

29.2.2016, 21:04

چه شرکتی یا مدلی رو پیشنهاد میدید... تا من هم بتونم همه چیز رو از فلش بخونم

من فکر می کنم که شرکت اهمیتی نمی دهد. تمام کنسول ها طبق یک طرح ساخته می شوند.
    اصل انتخاب این است:
    1. با یک درایو فلش USB لازم است - شما می آیید و به دنبال پیشوندی می گردید که در آن کانکتور USB وجود دارد.
    2. با یک سوئیچ کانال لازم است - شما بیایید و با دکمه ها به دنبال یک پیشوند بگردید.
    3. با ساعت لازم است - شما به دنبال ساعت هستید.
    4. در کانکتور HDMI لازم است - شما به دنبال چنین کانکتوری هستید.
    5. با خروجی آنالوگ لازم است - شما به دنبال خروجی هستید.
    6. با قدرت آنتن لازم است - با قدرت آنتن به دنبال آن هستید.
    7. آی.تی. د
    پیشوندها در زنگ و سوت متفاوت هستند، مانند آن شش یا بیشتر که در بالا ذکر کردم.
    پیشوندهایی به اندازه یک ظرف صابون وجود دارد که در آن هیچ زنگ و سوت وجود ندارد - من آن را در 220 چسباندم و همه چیز دیگر از طریق کنترل از راه دور کنترل می شود. چنین کنسول هایی ارزان ترین هستند، مانند 700 روبل.
    و بعد رفت:
    - اتصال USB اضافه شده - این +300 روبل است.
    - ساعت اضافه شده - + 200 روبل؛
    - اضافه شدن دکمه های تعویض کانال - دیگر + 300 روبل.
    - و غیره.
    در نتیجه، هزینه ممکن است 2000 روبل باشد. و اگر زنگ ها و سوت ها زیاد باشد، 5000 روبل. و بیشتر.

29.2.2016, 21:25

اسمش چیه تخفیفش چیه

نام، طبق معمول، NoName است.
    یک کانکتور USB وجود دارد، یک ضبط از هوا وجود دارد.
    قیمت حدودا 1400

و به مشاوران آنجا گوش دهید، می توانید چیزهای جدید زیادی یاد بگیرید، به عنوان مثال، 20 کانال در منطقه وجود دارد و فقط 10 کانال در نووگورود!

و چگونه می توان به آنها گوش داد، اگر می توانید در مورد آنچه می خواهید بخرید بخوانید؟ برای دریافت کانال های تلویزیون دیجیتال زمینی به تجهیزات زیر نیاز دارید: گیرنده DVB-T2 (تیونر)، آنتن روی هوا برای دریافت سیگنال UHF، کابل هممحورو در صورت لزوم تقویت کننده سیگنال. نحوه نصب تجهیزات و راه اندازی گیرنده تلویزیون دیجیتال در خانه - با خواندن مقاله ما یاد خواهید گرفت.

ویژگی های CETV

تلویزیون دیجیتال زمینی (CETV) امکان دریافت کانال های تلویزیونی فدرال و ایستگاه های رادیویی موجود در مالتی پلکس اول و دوم در استاندارد MPEG-4 را فراهم می کند. در زیر می توانید لیستی از این کانال ها را مشاهده کنید.

ویژگی این نوع پخش تلویزیونی این است که می توانید کانال های تلویزیونی ذکر شده را در آن تماشا کنید کیفیت بالا. همانطور که می دانید، نسل قبلی پخش - تلویزیون آنالوگ زمینی، قبلاً منسوخ شده است، زیرا تصویر پخش شده وضوح پایینی دارد و در تلویزیون های مدرن امروزی تصویر دارای وضوح بسیار بالایی است. کیفیت پایینو تار فرمت پخش جدید جنبه های جدیدی را باز می کند و به مشترکان یک تصویر واضح با کیفیت بالا و صدای استریو با کیفیت بالا می دهد.

پخش CETV در اصل انجام می شود، مانند پخش معمول کانال های دسیمتر، تنها 10 عدد دیجیتال در یک کانال گنجانده شده است. تنها 2 کانال وجود دارد، آنها نشان دهنده مالتی پلکس اول و دوم هستند. برای پردازش سیگنال، شما نیاز به یک گیرنده دیجیتال زمینی ویژه - جعبه تنظیم.

تجهیزات

بیایید نگاهی دقیق‌تر به مجموعه تجهیزاتی که برای دریافت کانال‌های تلویزیونی دیجیتال زمینی با کیفیت بالا ضروری است بیندازیم.

تجهیزات لازم:

• آنتن؛

• گیرنده (تیونر)؛

• تقویت کننده؛

• کابل هممحور؛

• کابل برای اتصال گیرنده به تلویزیون.
    آنتن

برای دریافت سیگنال CETV، به یک آنتن دسی متری معمولی نیاز دارید که کانال ها را در فرکانس های 470 تا 860 مگاهرتز دریافت کند. آنتن ها می توانند دو نوع باشند: خانگی (اتاقی) یا خارجی. نوع آنتن باید نسبت به فاصله از دکل تلویزیون (تکرار کننده) انتخاب شود.

آنتن خانگی تنها در صورتی مناسب است که در شهر شما برج تلویزیونی در فاصله بیش از 15 کیلومتری منزل شما وجود داشته باشد. در این مورد، شما می توانید با یک آنتن داخلی انجام دهید. اگر فاصله شما تا برج تلویزیون بیش از 15 کیلومتر است، باید از آنتن خارجی استفاده کنید.

در فروشگاه لوازم خانگییا رادیو الکترونیک، قطعا آنتن های دسی متری برای DVB-T2 وجود خواهد داشت. آنتن های ویژه ای را که برای دریافت طراحی شده اند خریداری کنید سیگنال دسی متر، آنها بر اساس تمام قوانین رادیوفیزیک طراحی شده اند و دریافت سیگنال با کیفیتی را ارائه خواهند داد.

با همسایه های خود صحبت کنید، مطمئن هستم که برخی از آنها DTV تماشا می کنند، متوجه می شوند که از چه نوع آنتنی استفاده می کنند و سطح و کیفیت سیگنال آن چقدر است.

اگر شک دارید، آنتن خارجی بخرید.

گیرنده (تیونر)

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک گیرنده را انتخاب کنید. گیرنده یک ستاپ باکس مخصوص تلویزیون است.همانطور که قبلا ذکر شد که سیگنال را پردازش کرده و به آن ارسال می کند، تنظیم کانال و سوئیچینگ نیز از طریق گیرنده انجام می شود. تا به امروز، بازار دارای انتخاب نسبتاً گسترده ای از گیرنده ها برای دریافت کانال های DVB-T2 است.

در مورد انتخاب، همه آنها تقریباً یکسان و ساده هستند، یک دستگاه را بر اساس در دسترس بودن انتخاب کنید ویژگی های اضافی: عملکرد و طراحی منو و همچنین در دسترس بودن کانکتورها برای اتصال به تلویزیون.

در برخی تلویزیون های مدرن، از بخش متوسط ​​و پریمیوم، مدل هایی با تیونر داخلی DVB-T2 وجود دارد که به لطف آنها نیازی به خرید گیرنده نخواهید داشت، بلکه به سادگی کابل را از آنتن به سوکت مناسب وصل کنید و کانال ها را تنظیم کنید.

اگر دارید، برخی از مدل ها از نصب پشتیبانی می کنند ماژول های CAMاز جمله ماژول DVB-T2. بنابراین، شما فقط باید ماژول را در گیرنده نصب کنید، کابل را از آنتن به سوکت دوم ورودی متصل کنید و می توانید کانال های تلویزیون دیجیتال زمینی را به همراه کانال های ماهواره ای تماشا کنید.

تقویت کننده

اکثریت آنتن های دسی متری(هم در داخل و هم در فضای باز) شامل یک تقویت کننده داخلی است که سیگنال آن توسط گیرنده تقویت می شود که در صورت انتخاب صحیح نوع آنتن برای دریافت مطمئن کافی است.

مواردی را در نظر بگیرید که در آن تقویت کننده سیگنال جداگانه مورد نیاز است. با استفاده از گیرنده DVB-T2 می توانید سطح سیگنال را بررسی کنید، برای این کار باید تنظیمات را وارد کنید و مقیاس مربوطه در آنجا نمایش داده می شود. آنتن را به گیرنده وصل کنید - اگر سطح سیگنال حدود 75٪ است و کیفیت تصویر برای شما مناسب است، پس به تقویت کننده نیازی نیست. هنگامی که سطح سیگنال پایین تر است و تصویر نویز دارد، توصیه می شود یک تقویت کننده نصب کنید.

کابل هممحور

این معمول است کابل تلویزیونکه سیگنال را از آنتن به گیرنده منتقل می کند. ما توصیه می کنیم کابلی با مدار مسی و صفحه نمایش بخرید، زیرا از بالاترین کیفیت برخوردار است که انتقال سیگنال و سیگنال خوب را تضمین می کند. بلند مدتعملکرد کابل به نوار کابل توجه کنید، هرچه قوی تر باشد، بهتر است، زیرا کابل کمتر در معرض تأثیرات خارجی است: تداخل و تخریب.

کابل برای اتصال گیرنده به تلویزیون

اگر گیرنده ای که انتخاب کرده اید دارای کانکتور HDMI است که روی تلویزیون نیز موجود است، بهتر است از آن برای اتصال استفاده کنید، زیرا نوع داده شدهاتصالات فراهم می کند بهترین کیفیتتصاویر. برای این شما نیاز خواهید داشت کابل HDMI، که می توان آن را در هر فروشگاه سخت افزار یا کامپیوتر خریداری کرد.

اگر نه کانکتورهای HDMI، که تا حدودی بد است، سپس از SCART، RCA و سایر اتصالات استفاده کنید.

نصب و راه اندازی

ابتدا آنتن را نصب کنید. آنتن داخلی معمولاً روی پنجره نصب می شود. آنتن خارجیاگر در جهت برج تلویزیون زندگی می کنید، می توانید آن را روی بالکن نصب کنید یا آن را در نزدیکی پنجره روی براکت تعمیر کنید. کابل را از آنتن به گیرنده هدایت کنید. در مواردی که سیگنال به اندازه کافی ضعیف است یا برج تلویزیون در طرف دیگر قرار دارد، آنتن باید روی پشت بام خانه نصب شود. آنتن را به سمت برج تلویزیون هدایت کنید، برای این کار کافی است به جهت آنتن های همسایه نگاه کنید.

گیرنده را از بسته بندی خارج کنید، کابل آنتن را به آن وصل کنید، سپس کابل را از تلویزیون وصل کنید. بعد، گیرنده را روشن کنید، آن را روشن کنید و درست کنید تنظیمات اولیه: زبان، زمان و منطقه زمانی و غیره

اگر مدل از اسکن خودکار کانال پشتیبانی می کند، می توانید از آن استفاده کنید. اگر جستجوی خودکارنه، باید به صورت دستی انتخاب کنید کانال های مورد نظردو مالتی پلکس در مناطق، این کانال ها ممکن است متفاوت باشند، اغلب این کانال های 35 و 45 هستند.

کانال مالتی پلکس اول را پیدا کنید و آن را اسکن کنید و سپس کانال مالتی پلکس دوم را انتخاب کنید و آن را نیز اسکن کنید. واقعیت این است که هر کدام از این کانال ها دارای بسته 10 کانالی خاص خود هستند. به هر حال، در این منوی تنظیمات است که مقیاس سطح سیگنال نمایش داده می شود. اگر سطح سیگنال پایین است، می توانید آنتن را بچرخانید و بهترین جهت را بر اساس شاخص های مقیاس انتخاب کنید.

تمام است، اکنون می توانید از تماشای تلویزیون دیجیتال زمینی لذت ببرید.

توسعه تلویزیون دیجیتال یک ضرورت است که در سراسر جهان با آن مواجه است. البته سیگنال آنالوگ در مقایسه با سیگنال دیجیتال در فواصل زیادی گسترش می یابد، اما با افزایش فاصله تا آنتن پخش، کیفیت تصویر و صدا بدتر می شود. تنها یک راه برای خروج از این وضعیت وجود داشت - رمزگذاری سیگنال به طوری که بتوان آن را در ده ها کیلومتر از مترجم بدون از دست دادن کیفیت دریافت و پردازش کرد. پس انتخاب این بود به صورت دیجیتالیانتقال اطلاعات

تاریخچه تلویزیون دیجیتال

برای بیش از 60 سال تلویزیون آنالوگتنها وسیله انتقال اخبار، فیلم ها، برنامه های سرگرم کننده به خانه های میلیون ها بیننده در سراسر جهان بود. اگر گیرنده، یعنی تلویزیون، در نزدیکی ریپیتر قرار گرفته باشد، سیگنال و صدا از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. هنگام حذف، تقویت سیگنال با آنتن های مختلف ضروری می شود. هر چه تکرار کننده دورتر باشد، آنتن باید بزرگتر باشد. در فاصله 50 کیلومتری، این آنتن های گیرنده به اندازه های عظیمی مانند یک ساختمان چند طبقه می رسند. همه به خاطر چندین کانال با کیفیت متوسط.

سرانجام در سال 2009 پس از آزمایش های فراوان با فرمت های مختلفیک تلویزیون دیجیتال مدرن DVB-T2 روی آنتن رفت. بلافاصله تعدادی سوال مطرح شد. هیچ چیز برای کاربران تلویزیون کابلی و ماهواره ای تغییر نکرده است، اما برای گیرندگان سیگنال آنالوگبه وجود آمد مشکل جدید. برای رمزگشایی سیگنال دیجیتال، به یک تلویزیون با یک ماژول دریافت سیگنال دیجیتال داخلی یا یک ست تاپ باکس نیاز دارید. هزینه دومی به 50 دلار می رسد که برای همه مقرون به صرفه نیست.

این موضوع تا حدودی با کمک یارانه های دولتی حل شده است و شاید در چند سال آینده تلویزیون دیجیتال به طور کامل جایگزین تلویزیون آنالوگ شود.

آنچه برای دریافت تلویزیون دیجیتال با کیفیت بالا نیاز دارید

کیفیت سیگنال تلویزیون دیجیتال، مانند سیگنال آنالوگ، به فاصله تا تکرار کننده بستگی دارد. تفاوت این است که یک تصویر آنالوگ با دریافت سیگنال ضعیف تار می شود و صدا هیس می کند. در تلویزیون دیجیتال، تصویر یا به طور کامل ناپدید می شود یا به صورت بلوک های مستطیلی روی صفحه نمایش داده می شود. یعنی برای استقبال خوبیک سیگنال تلویزیون دیجیتال نیز به آنتن نیاز دارد، اما نه به اندازه سیگنال آنالوگ حجیم.

سیگنال تلویزیون در دو محدوده توزیع می شود - متر (نام انگلیسی VHF) و دسی متر (UHF). اولی اجازه انتشار سیگنال را نمی دهد مسافت های طولانی، امواج آن به خوبی با موانع به شکل ساختمان ها، دیوارهای داخل آپارتمان مقابله نمی کند. بنابراین اکثر کانال ها در محدوده دسی متر پخش می شوند. بر این اساس، برای دریافت با کیفیت بالا، به DVB-T2 برای تلویزیون دیجیتال نیاز دارید.

انواع آنتن دسی متری

تمام آنتن های دریافت تلویزیون دیجیتال آنتن هایی در محدوده دسی متر و همچنین محدوده متر هستند. بنابراین، آنها را می توان به گروه های بزرگ تقسیم کرد - داخلی و خارجی.

هر دو نوع آنتن می توانند غیرفعال یا فعال باشند. دومی دارای یک تقویت کننده داخلی است که به شما امکان می دهد سیگنال ضعیف را دریافت کنید. اما تمرکز آن باریک تر است، باید به سمت منبع سیگنال هدایت شود. تقویت کننده غیرفعال ندارد، اما سیگنالی را از همه جهات برای تامین بعدی خود به تقویت کننده سیگنال در تلویزیون دریافت می کند.

کدام آنتن را انتخاب کنید

قبل از اینکه بتوانید آنتن را تنظیم کنید، باید آن را بردارید. یک رویکرد حرفه ای برای نصب شامل اندازه گیری سطح سیگنال با استفاده از یک سنسور قابل حمل است. این در مناطقی با ساختمان های متراکم بسیار مفید خواهد بود، جایی که سیگنال نه تنها مستقیماً از تکرار کننده می آید، بلکه از زمین منعکس می شود یا از چندین تکرار کننده به طور همزمان می آید. پس از به دست آوردن مشخصات سیگنال، لازم است دستورالعمل آنتن را مطالعه کنید تا کیفیت دریافت تضمین شود.

اگر امکان استفاده از سنسور قابل حمل وجود ندارد، با استفاده از توصیه های کلی، می توانید یک آنتن را به روش آزمایشی انتخاب کنید. توصیه ها ساده هستند. برای یک آپارتمان در منطقه ای با ساختمان های کم، یک آنتن داخلی معمولی اما با کیفیت برای DVB-T2 مناسب است. در یک منطقه متراکم ساخته شده، باید یک سیگنال استفاده شود. در مناطق باز، یعنی در شهرک های کلبه، در کلبه های تابستانی، از قبل لازم است از آنتن خارجی استفاده شود. فرصت را غنیمت شمرد جایگزینی رایگانکالاهای موجود در فروشگاه، می توانید به طور مستقل چندین مدل آنتن را پیکربندی کنید تا زمانی که یک مدل مناسب پیدا شود.

راه اندازی آنتن دسی متری

قبل از نصب آنتن دسی متری برای تلویزیون دیجیتال DVB-T2، باید آن را برای دریافت سیگنال پیکربندی کنید. با اتصال خروجی آنتن به تلویزیون یا ستاپ باکس برای رمزگشایی سیگنال، باید آنتن را در جهتی که تکرار کننده قرار دارد، قرار دهید. سپس باید اجرا کنید تنظیم خودکارکانال ها از منوی دستگاه کل محدوده فرکانس آزمایش خواهد شد.

با روشن کردن هر کانال، اگر کیفیت آن ناکافی است، می توانید آنتن را به آرامی بچرخانید تا موقعیت ایده آلی را پیدا کنید که در آن سیگنال بهترین خواهد بود. به طور معمول، دستگاه های دریافت کننده قدرت سیگنال را برای هر کانال خاص DVB-T2 نشان می دهند. فکر نکنید در موقعیت ایده آل برای دریافت یک کانال، همه کانال های دیگر از کیفیت کافی برخوردار خواهند بود. پس از تنظیم دریافت یک کانال، باید به کانال بعدی بروید و به همین ترتیب تا زمانی که همه کانال ها پخش شوند.

اگر گیرنده در طول تنظیم خودکار یک کانال پیدا نکرد یا کمتر از نصف آن را پیدا کرد، در این صورت چگونه آنتن را تنظیم کنیم؟ برای دریافت سیگنال منعکس شده باید 180 درجه چرخانده شود. این اغلب در مناطق مسکونی یافت می شود، جایی که تعداد زیادی ازخانه ها با سیگنال تداخل دارند.

در مناطق باز، آنتن باید به سادگی به سمت تکرار کننده هدایت شود و تنظیم خودکار کانال های DVB-T2 روی گیرنده سیگنال انجام شود.

نصب آنتن دسی متری

پس از تنظیم موفقیت آمیز کانال، نتیجه باید ثابت شود، یعنی آنتن را در موقعیتی ثابت کنید که دریافت سیگنال بهترین است. آنتن های داخلیمعمولاً روی کابینت ها، کابینت ها نصب می شود، اما این از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیست. پایه های آنتن های مدرن مکان هایی را برای بستن با پیچ و پیچ فراهم می کنند که می توانند مستقیماً روی دیوار نصب شوند.

آنتن های دسی متری فضای باز برای تلویزیون دیجیتال DVB-T2 بر روی براکت ها یا تکیه گاه ها نصب می شوند. یک آنتن فضای باز معمولاً با اتصال دهنده هایی عرضه می شود که به شما امکان می دهد آنتن خارجی را به طور ایمن روی یک تکیه گاه نصب کنید. هنگامی که آنتن های فضای باز در آپارتمان ها استفاده می شود، معمولاً در خارج از خانه نصب می شوند: روی بالکن ها یا دیوارهای خارجی. سپس، مانند آنتن داخلی، باید چندین سوراخ در دیوار ایجاد کنید تا محکم شود.

فرآیند کار یک آنتن دسی متری

چند نظر دیگر در مورد عملکرد آنتن های دسی متر برای تلویزیون دیجیتال DVB-T2. بسته به شرایط آب و هوایی (حتی زمان روز)، کیفیت دریافت سیگنال ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، پایه آنتن باید امکان چرخش آن را برای تنظیم دریافت سیگنال بهتر فراهم کند.

انتخاب آنتن مناسب به شما امکان می دهد از آن لذت ببرید کیفیت دیجیتالسیگنال تلویزیونی شبکه DVB-T2 به طور مداوم در حال تکامل است، کانال های جدیدی ظاهر می شوند. این یک جایگزین عالی برای کابل و تلویزیون ماهواره ایزیرا نیازی به هزینه اشتراک ندارد.

پخش دیجیتال زمینی DVB-T2 در محدوده تلویزیونی UHF 470-862 مگاهرتز انجام می شود که به 48 کانال هر کدام 8 مگاهرتز (21-69 کانال) تقسیم می شود. به همین دلیل در تنظیمات گیرنده دیجیتالیا تلویزیون، باید 8 مگاهرتز را انتخاب کنید، 7 مگاهرتز برای کشورهایی با استاندارد پخش متفاوت است، جایی که عرض کانال باریکتر است.

همچنین در تنظیمات باید شماره کانال یا فرکانس مرکزی مربوطه کانال را انتخاب کنید. نباید با فرکانس حامل تصویر اشتباه گرفته شود، این برای آنالوگ است.

محدوده UHF هرگز به طور کامل توسط کانال های آنالوگ اشغال نشده است، بنابراین (و نه تنها)، کانال های رایگانبرای انتقال مالتی پلکس های دیجیتال استفاده می شود. در یک کانال تلویزیونی با عرض 8 مگاهرتز، می توانید یک کانال آنالوگ یا یک کانال را انتقال دهید مالتی پلکس دیجیتالبا چندین کانال های دیجیتال. هرچه تعداد کانال های موجود در مالتی پلکس کمتر باشد، کیفیت آنها بالاتر است.

در اصل، نصب و پیکربندی آنتن برای دریافت تلویزیون دیجیتال به تنهایی آسانتر از تلویزیون آنالوگ است، اما باید چند چیز ساده را درک کنید.

• آنتن های داخلی فقط برای مناطق دریافت خوب با موقعیت مکانی خوب - نقطه مرتفع، خط دید مستقیم به فرستنده. سرپوشیده آنتن های فعالممکن است در صورت عدم وجود یک مکان خوب، پذیرش را کمی بهبود بخشد. در موارد دیگر، آنها فقط یک عنصر از فضای داخلی آپارتمان خواهند بود.
    • برای دریافت با کیفیت تلویزیون دیجیتال، استفاده از آنتن های UHF باند بیرونی ضروری است. خود آنتن دارای بهره است، هر چه عناصر در طراحی آنتن (مدیرهای غیرفعال) بیشتر باشد، بهره آن بیشتر می شود. دو آنتن با طراحی متفاوت در یک نقطه دریافت، سطح سیگنال متفاوتی در خروجی خواهند داشت.
    • در فاصله بیشتر از فرستنده، استفاده بیشتر صحیح تر است آنتن های قدرتمندنسبت به افراد فعال هر آنتن غیر فعالدر هر زمان می توانید آن را با تقویت کننده آنتن (مست) فعال کنید و انتخاب های زیادی وجود دارد.
    • کسانی که مایلند در انتخاب آنتن برای تلویزیون دیجیتال آگاه تر شوند، باید موضوعات: "کانال موج آنتن"، "محاسبه آنتن های UHF" را مطالعه کنند.
    • هنگام انتخاب طرح آنتن، باید فاصله از فرستنده و هنگام نصب جهت را در نظر گرفت. گاهی اوقات اگر امکان تنظیم آنتن روی سیگنال مستقیم وجود ندارد، می توانید سعی کنید سیگنال منعکس شده را دریافت کنید، با یک رویکرد منطقی، نتیجه همیشه مثبت خواهد بود. برای مناطق کوهستانی، همه چیز بسیار پیچیده تر است.
    • اگر در منطقه ای هستید که فرستنده هنوز راه اندازی نشده است، می توانید سعی کنید سیگنال دورتری دریافت کنید. در اینجا باید آنتن ها و تقویت کننده های گران قیمت تری را آزمایش کنید.
    • اگر آنتن دارای بهره باشد، عناصر "سیم کشی" درست برعکس تضعیف هستند. همه عناصر غیرفعال: کابل، اسپلیتر، سوکت آنتن، کانکتورها سهم خود را در تضعیف سیگنال دارند. در این مورد، شما باید آن را به خاطر بسپارید سیگنال دریافت شده توسط آنتن بیشتر از سیگنالی است که مستقیماً به تلویزیون تغذیه می شود. تقویت‌کننده‌ها برای جبران میرایی استفاده می‌شوند، اما در اینجا باید به یاد داشته باشید که "بسیار" سیگنال نیز بد است، تقویت بیش از حد اتفاق می‌افتد.
    • تقسیم او از در مقدار زیادما قطعات را تقسیم می کنیم، هر کدام کمتر می شود. اگر یک سیب به سه تقسیم شود، از دست دادن هر یک 2/3 سیب خواهد بود. سوکت های آنتن نه تنها برای زیبایی، بلکه برای تضعیف سیگنال نیز هستند.
    • هر دستگاه دریافت کنندهاز جمله گیرنده DVB-T2 دارای حساسیت است. حساسیت سطح سیگنال است، از حداقل تا مقداری حداکثر مقدارکه گیرنده می تواند با آن کار کند. تمام تغییرات سطح سیگنال که در این محدوده قرار می گیرند کیفیت تصویر روی صفحه تلویزیون را تحت تأثیر قرار نمی دهد.(بر خلاف تلویزیون آنالوگ). هر چیزی کمتر - سیگنال ضعیف(دریافت کل مالتی پلکس غیرممکن است)، هر چیزی بیشتر - تقویت بیش از حد(باز هم دریافت کل مالتی پلکس غیرممکن است).
    • سطح سیگنال مالتی پلکس ها را می توان تقریباً از همسایه یا نزدیک تخمین زد کانال های آنالوگ. هر منطقه موقعیت خاص خود را دارد.

در حقیقت رویکرد درستاندازه گیری سطح سیگنال و محاسبه و/یا کنترل تضعیف آن است.

به عنوان مثال، اگر ورودی طبقه 16 را بگیریم، وظیفه اصلی در آنجا دریافت سیگنال تلویزیون دیجیتال نیست، بلکه توزیع صحیح آن در شبکه خانگی است. مردم در هنگام اتصال چندین تلویزیون فقط در مینیاتوری در خانه ها و آپارتمان های خصوصی با همین مشکل روبرو می شوند.